22.detsembril toimus Alatskivi keskkooli jõulupidu, mille selleaastaseks teemaks oli „Reis ümber maailma“. Kõik kooli õpilased olid võrdselt jagatud kümnesse riiki, mis kõik tegelikkuses paiknevad erinevates maailma paikades. Selle tõttu oli ka meie peo pealkiri selline, sest tegime piltlikult ühe suure tiiru ümber maailma. Saali kujundus oli inspireeritud lennukist ja taevast. Kõik õpilasesinduse liikmed olid stjuardessid, kes tutvustasid enne õhkutõusmist ka ohutusnõudeid. Lennujaamast saatsid meid teele ansambel The Uninvited ja kooli lastekoor. Osalenud riikideks olid Norra, Venemaa, Türgi, India, Hiina, Afganistan, Keenia, Brasiilia, Poola ja Leedu. Iga riik valmistas ette ka 5-minutilise kava, millega oli võimalik tutvustada enda maad ja kultuuri.

Norral etteastes nägime trolle, kes rääkisid norra keeles ning, kes röövisid Aleksander Rybaki.Venemaa tutvustas meile oma riiki ning laulis vene jõululaule. Türgist tuli meile külla sultan, kellele esinesid kõhutantsijad. India kava oli Bollywoodilik. Afganistani riigi õpilased esitasid Afgan Superstari. Keenia maratonijooksja näitas oma kiirust autoga võidujoostes. Brasiilia tutvustas oma värvikirevat ajalugu moeshowga. Poola teemaks oli mälumäng, kus omavahel võistlesid maarahvas ja rokkarid. Leedu riiki esindavad õpilased tegid telesaate "Kaks kanget Leedus.

Peo esimese osa lõpus tegime aga vahepeatuse Ukrainas, sest meile soovis esineda ansambli Svjata Vatra solist ja puhkpillimängija Ruslan Trochynskyi. Ta mängis erinevaid Ukraina rahvuspille ja esitas laule, mida kõik soovijad said kaasa laulda. Peo teises osas oli külalisesinejaks Cuba, kes on Eesti üks parimaid beatboxereid. Noortele meeldis tema esinemine väga, sest järgnenud aplaus oli väga vali. Peo lõpuosas said auhinnad need riigid, kelle kavad olid kõige silmapaistvamad. Nendeks olid Norra, India ja Türgi. Kokkuvõttes õnnestus pidu sajaprotsendilisest, sest hiljem kaaslastelt saadud tagasiside oli vaid positiivne. Kuid sellega pole meie riikide ühised ettevõtmised lõppenud, sest kevadel on tulemas kooli olümpiamängud, kus osaletakse samade riikidena.

Sander Kukk ÕE esimees

PILDID JÕULUPEOST:

https://picasaweb.google.com/105320105277902505620/Joulud?authkey=Gv1sRgCKbD8aLz04ma6gE&feat=email